Polska firma z unikalną technologią

Rozwijamy badania ultradźwiękowe od 1990 r.

W zespole ZBM ULTRA od wielu lat opracowujemy specjalistyczne metody badań ultradźwiękowych. Tworzymy ułatwienia badań dla operatorów, dzięki temu badania można wykonywać szybciej, a wyniki są powtarzalne i wiarygodne. Badania najczęściej wykonuje się zgodnie z normami. Jednak takie testy dotyczą jednak tylko pewnej części konstrukcji spawanych. Często konstrukcje wymagają specjalnego podejścia. W takich przypadkach oferujemy badania według specjalistycznych procedur, pomagamy także w stworzeniu odpowiednich wytycznych i opracowujemy procedury badań.

Dla zakładów wykonujących dużą ilość detali wymagających badań, badania ręczne są nieopłacalne i wydłużają czas produkcji. W tym przypadku oferujemy automatyzacje badań ultradźwiękowych. Z badań które przeprowadzamy, wystawiamy ekspertyzy.

Unikalne rozwiązania pomiarowe

Opracowywujemy wytyczne i procedury badań, automatyzacja

Urządzenia dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta

Badania ultradźwiękowe materiałów i urządzeń, badania szczelności

Niezawodny serwis

Kompletne oprzyrządowanie do badań ultradźwiękowych

Warto wybrać nasze urządzenia

ZBM ULTRA od kilkudziesięciu lat zajmuje się rozwojem badań ultradźwiękowych. Nasza oferta obejmuje zarówno typowe urządzenia do badań ręcznych według obowiązujących norm, jak i skomplikowane automaty i półautomaty pomiarowe.

Opracowywane w ZBM ULTRA urządzenia, procedury i układy badawcze są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Zmniejsza to koszt i czas wykonywania badań. Nasze urządzenia zapewniają archiwizację nie tylko subiektywnej oceny operatora, ale i całego przebiegu badania.

Nasze układy badawcze najczęściej powstają z inspiracji pochodzących od przemysłu i spełniają wysokie wymogi dotyczące ergonomii użytkowania i wytrzymałości. Oferyjemy również wykonywanie badań ultradźwiękowych przez odpowiednio certyfikowany personel zarówno elementów typowych, jak i nietypowych połączeń spawanych czy wyrobów o nietypowych kształtach czy wykonanych z nietypowych materiałów.

Polska produkcja,

Indywidualne rozwiązania,

Wieloletnie doświadczenie,

Pomagamy w opracowaniu wytycznych i procedur badań,

Bezpośrednia współpraca z klientem,

Natychmiastowy serwis,